طراحی لوگو بیمارستان، پزشکی و سلامت

بهداشت و سلامت یکی از چالش برانگیزترین زمینه‌های کسب و کار است. در حالیکه در زمینه پزشکی و خدمات درمانی، تلاش و کار هر روزه سخت و حتی طاقت فرساست، ایجاد برند در این زمینه نباید آنقدر سخت باشد. اگر صاحب کسب و کار در یک بیمارستان یا ساختمان پزشکان هستید، طراحی یک لوگوی پزشکی و سلامت، می‌تواند اعتماد بیشتری نسبت به شما در میان مردم ایجاد کند. همانند دیگر زمینه‌های کاری و خدماتی، طراحی لوگو برای بیمارستان و مرکز سلامت نکات خاص خود را دارد که باید در حین طراحی این نکات را مد نظر قرار داد.

ساخت لوگو در کمتر از 5 دقیقه

نمونه لوگوهای طراحی شده برای بیمارستان، پزشکی و سلامت

نمونه لوگوی بیمارستان، پزشکی و سلامت
نمونه لوگوی بیمارستان، پزشکی و سلامت
نمونه لوگوی بیمارستان، پزشکی و سلامت
نمونه لوگوی بیمارستان، پزشکی و سلامت

روش و مراحل ساخت لوگو بیمارستان، پزشکی و سلامت

چطور یک لوگوی پزشکی و سلامت خوب طراحی کنیم؟

یک لوگوی خوب و حرفه‌ای، هدف و پیام برند را به مخاطبان منتقل می‌کند، برند شما را در یاد مشتریان زنده نگه می‌دارد و مشتریان را راهنمایی می‌کند که آیا محصول و خدمات شما برای آن‌ها کاربرد دارد یا خیر. لوگو تمام این پیام‌ها را رنگ، فونت و تصویر و دیگر المان‌های طراحی به نمایش می‌گذارد. بنابراین بهترین لوگو، لوگویی است که بهترین تعریف را از برند شما به نمایش بگذارد. برای طراحی یک لوگوی خوب و حرفه‌ای بیمارستان و پزشکی، از یک طراح لوگو کمک بگیرید و یا از یک لوگوساز آنلاین خوب استفاده کنید.

المان‌های طراحی لوگوی پزشکی و سلامت

هر عنصر از طراحی لوگو در لوگوی بیمارستان باید به طور دقیق و حساب شده و استاندارد انتخاب و اجرا شود. رنگ‌ها، نمادها و فونت‌ها همگی در طراحی لوگوی مراکز خدمات درمانی حائز اهمیت و منحصر بفرد است.

رنگ لوگوی بیمارستان

انواع رنگ مناسب برای لوگوی بیمارستان

افراد بیمار در مراکز خدمات درمانی به دنبال تخصص و اعتماد هستند و این دقیقاً همان چیزی است که در لوگوی شما باید نمایش داده شود. زمانی که در حال انتخاب رنگ برای لوگوی پزشکی‌تان هستید، به احساسی که این رنگ در بیماران ایجاد می‌کند توجه کنید. رنگ‌های سبز و آبی تخصص و درمان را نشان می‌دهند و در عین حال احساس آرامش را به بیمار منتقل می‌کنند.

طرح بندی لوگوی پزشکی

از لوگوهای پزشکی در سر در بیمارستان‌ها، کارت ویزیت‌ها و وسایل و تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که طرح‌بندی لوگوی طراحی شده ساده و خوانا و در تمام این زمینه‌ها قابل استفاده باشد.

فونت و نوشتار

تصویر انواع فونت مناسب برای لوگوی بیمارستان

فونت لوگوی پزشکی و درمانی باید برای تمام بیماران با هر سطح از بینایی قابل خواندن و تشخیص باشد. به این معنی که از یک فونت خوانا که در تمام سایز‌ها قابل شناسایی باشد باید استفاده کنید. یک فونت سنس سریف بولد انتخاب مناسبی برای لوگوهای بیمارستان و سلامت است که در عین خوانا بودن احساس اعتماد را در بیماران ایجاد می‌کند.

نماد و سمبل

اگر قصد دارید در لوگوی بیمارستان و مرکز درمانی خود از یک نماد استفاده کنید، به این نکته توجه کنید که نمادی که انتخاب می‌کنید با نوع خدمات شما سازگار باشد و پیامی که می‌خواهید را به مخاطبان منتقل کند. همچنین از تناسب نماد لوگو با دیگر المان‌های موجود در لوگو اطمینان حاصل کنید.

نمونه لوگوی بیمارستان و خدمات درمانی

همیشه قبل از طراحی لوگو در هر زمینه از کسب و کار، توصیه ما این است که چند نمونه لوگو در همان زمینه را بررسی کنید و ایده بگیرید. بهترین ایده‌ها در حالتی بدست می‌آیند که نقاط قوت و ضعف هر لوگو را بررسی کنید و در طرح نهایی لوگوی خودتان از این دانش بدست آمده استفاده کنید.