طراحی لوگو موسیقی

صنعت موسیقی و آهنگ همیشه طرفداران خود را دارد و هیچ فردی را در این دنیا نمی‌توان یافت که به موزیک علاقمند نباشد، از همین رو طراحی لوگوی موسیقی و آهنگ در این صنعت حائز اهمیت است. چه عضو یک گروه موسیقی راک باشید یا یک ضبط کننده موسیقی، انتخاب یک نام تجاری و برند برای شما ضروری و لازم است. لوگوی موسیقی، همه آن چیزی که هواداران موسیقی به آن نیاز دارند را در اختیارشان قرار می‌دهد. اگر قبل از شروع طراحی آرم موسیقی و هنر خود به کمی الهام نیاز دارید، ادامه این محتوا را از دست ندهید.

ساخت لوگو در کمتر از 5 دقیقه

نمونه لوگوهای طراحی شده برای موسیقی

نمونه لوگوی موسیقی
نمونه لوگوی موسیقی
نمونه لوگوی موسیقی
نمونه لوگوی موسیقی

روش و مراحل ساخت لوگو موسیقی

نحوه طراحی لوگوی موسیقی

در حال طراحی لوگو موسیقی

نگاهی به آرم‌ها و لوگوهای بزرگترین‌ها و معروف‌ترین‌های صنعت موسیقی، به شما کمک می‌کند تا بهترین لوگو را برای خود طراحی کنید و هرآنچه مخاطبان در مورد زمینه فعالیت شما باید بدانند را در لوگوی خود نشان دهید. بهترین لوگوی موسیقی، لوگویی است که ارتباط مناسبی بین نمادهای بصری لوگوی شما با سلیقه موسیقیایی مخاطبان برقرار کند.

در طراحی یک آرم موسیقی نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  1. انتخاب رنگ
    رنگ های مناسب لوگوی موسیقی و آهنگ

شما یک فرد هنری هستید، رنگ لوگوی شما باید بازتاب هنر شما باشد. بدنبال رنگ‌هایی باشید که نه تنها هنر شما را به نمایش بگذارند، بلکه بازگو کننده سبک هنری شما هم باشند. اگر تصمیم دارید از یک نماد پر رنگ استفاده کنید، سایر المان‌های لوگو را کمرنگ و ملایم انتخاب کنید. بسیاری از افراد فعال در زمینه موسیقی تمایل دارند که لوگوی خود را سیاه و سفید طراحی کنند تا تمام عناصر موجود در لوگو برجسته و چشمگیر باشند.

  1. طرح‌بندی لوگوی موسیقی

برای اطمینان از اینکه طرح‌بندی و شمای کلی لوگوی شما همانقدر که در یک کنسرت خوب به نظر می‌آید، در وبسایت‌های تهیه بلیط هم خوب باشد، بهتر است از یک طرح‌بندی کوچک استفاده کنید. یک طرح لوگوی ساده، به شما فرصت داشتن یک لوگو که در تمام زمینه‌ها سازگار باشد را می‌دهد.

  1. تایپوگرافی و فونت
    انواع فونت برای لوگوی موسیقی و موزیک

انتخاب نوع تایپوگرافی در لوگوهای موسیقی اهمیت بسزایی دارند. از فونت‌های ریز پانک راک گرفته تا فونت‌های دست نویس مورد علاقه گروه‌های کلاسیک، به اندازه تمام سبک‌های موسیقی گزینه انتخاب فونت وجود دارد. بسیاری از هنرمندان برای متمایز کردن سبک و صدایشان از یک نوع فونت بخصوص و سفارشی در لوگوی موسیقی خود استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که فونتی را برای لوگوی خود انتخاب کنید که بازگوکننده صدا و سبک موسیقی شما باشد و در عین حال خوانا و قابل تطبیق با هر زمینه‌ای باشد.

  1. سمبل و نماد لوگوی موسیقی
    پیدا کردن آیکون مناسب لوگوی موسیقی

در حالیکه یک نت موسیقی یک نماد واضح قابل انتخاب است، تنها انتخاب برای نماد لوگوی موسیقی نیست. بجای اینکه خودتان را به یک نماد تکراری محدود کنید، به دنبال انتخاب نمادی باشید که سبک و صدای شما را به درستی به شنوندگان معرفی کند. هر نمادی را که انتخاب می‌کنید، باید توجه داشته باشید که با دیگر المان‌های موجود در لوگوی شما همخوانی داشته باشد.

راه‌های طراحی لوگوی موسیقی

با در نظر گرفتن نکات طراحی لوگوی موسیقی و آهنگ، نوبت به انتخاب یک روش مناسب برای طراحی لوگوی شما می‌رسد. در این مرحله باید با توجه به بودجه و زمانی که دارید، یک انتخاب هوشمندانه باید انجام دهید. آیا می‌خواهید لوگوی برندتان را خودتان و با استفاده از لوگوسازهای آنلاین طراحی کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم سری به نمونه لوگوهای لوگوساز آنلاین Yelogo.ir در زمینه موسیقی و آهنگ بزنید. یا می‌خواهید لوگوی شما توسط یک فرد گرافیست مسلط به نرم‌افزاهای طراحی لوگو طراحی شود؟ در این صورت ایده‌ای برای لوگوی موسیقی خود در نظر بگیرید و با صرف هزینه و مدت زمان حداقل دو هفته، یک لوگوی حرفه‌ای سفارش دهید.

نمونه لوگوهای موسیقی

بررسی نمونه لوگوهای موسیقی مشهور و مطرح یک دید صحیح از مسیری که باید در طراحی لوگوی برندتان طی کنید به شما می‌دهد و در نهایت می‌توانید یک لوگو با الهام از این نمونه‌ها که در عین حال خاص و غیر تکراری باشند خواهید داشت.

انواع لوگوهای ساخته شده کنار هم

سوالات متداول

اگر شما دارنده یک فروشگاه ادوات موسیقی هستید، بهتر است از نمادهایی که ادوات و لوازم موسیقی را نشان می‌دهند استفاده کنید، اگر استودیوی ضبط موزیک دارید می‌توانید از نمادهایی که ضبط و تهیه موسیقی را نشان می‌دهند استفاده کنید، اگر نوازنده هستید، از نت‌های موسیقی متناسب با سازتان و در صورتی که خواننده هستید، نمادهایی را استفاده کنید که نشان‌دهنده خواندن ترانه و آهنگ هستند مثل میکروفون. خلاق باشید و از نمادهای متفاوت و خاص استفاده کنید.

خیر. موسیقی هنر بینهایت است بنابراین در استفاده از رنگ‌های مختلف آزاده و بی محدودیت عمل کنید. تنها چیزی که باید در نظر بگیرید این است که رنگ لوگوی شما با سبک شما همخوانی داشته باشد، برای مثال اگر عضو یک گروه راک هستید، بهتر است از رنگ‌های هیجان آور و تند استفاده کنید تا یک رنگ زرد ملایم.